Depremzede Çocuklara Bayramlık Bağışı

    6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş̧ da saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde ve 13.24’te 7,6 büyüklüğünde gerçekleşen yüzyılın en büyük depremi olarak adlandırılan deprem meydana geldi. Deprem ülkemizde birçok ilde hissedilirken, Kahramanmaraş̧, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Elâzığ̆ ve Şanlıurfa illerimizde çok şiddetli hissedilerek yıkımlara ve can kayıplarına neden oldu. Deprem için tüm Türkiye seferber oldu herkes elinden gelenin fazlasıyla uğraştı depremzede kardeşlerimiz için. Sadece Türkiye’den değil diğer ülkelerden de yardımlar yapıldı. Enkaz çalışmaları için birbirini hiç tanımayan hatta birbirinin dilini bilmeyen herkes el ele verdi ve kurtarma çalışmalarında bulundu.  Ülkemizi yasa boğan bu depremde 40 binden fazla can kaybımız ve 100 bin üzerinde yaralımız olduğu verileri ortaya çıktı.

    Yıkımların fazla olması insanların evlerini kaybetmesi ve artçı depremlerin devam etmesinden dolayı hasarlı binalarında riskli olduğu için hayatta kalan insanlar yaşadığı korkudan dolayı evlerine giremiyorlar. Yeni yaşam alanı olarak afet bölgesinde çadır kentler ve prefabrikler kurulmaya başlandı. Depremzedeler artık bu alanlarda yaşamaya başladılar. Bu durumdan en çok etkilenen çocuklar oldu. Bizde çocuklar iyi olsun diye onlara destek olmak için birçok faaliyette bulunuyoruz.

    Önce İnsan derneği olarak deprem bölgesinde çadır kentleri ziyaret ederek çocuklara oyuncaklar dağıtıp onlarla oyun etkinlikleri gerçekleştirdik. Balonlar şişirip çocuklarla birlikte peşlerinden koşturduk. Çadırlara gıda yardımları, kadınlarımız için hijyen paketleri, ramazanda sahur paketleri dağıtımlarını yaptık. Özellikle ramazanda bölgedeki depremzedeler için iftarda sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Biz onlar için elimizden gelenin fazlasını yapmak için uğraşıyoruz. Yeter ki onlar mutlu olsun, yaralarını birlikte saralım.

    Bayram, çocukların en mutlu olduğu günlerdendir. Depremin yarattığı travma ve zorluklar, çocukların ruh hallerini ve günlük yaşamlarını derinden etkileyebilir. Özellikle yaklaşan bayram dönemlerinde, bu çocukların sevdiklerinden ve evlerinden uzakta olmaları, onların duygusal ihtiyaçlarını daha da artırabilir.

    Çocukların bu bayramı da coşkuyla yaşamaları için biz destek olalım onlara. Daha önceki bayramlarda çocuklara bayramlık giydirme törenleri düzenlemiştik şimdi de deprem bölgesindeki çocuklara bayramlık giydireceğiz ve bu sevince hepimiz şahit olacağız. Sizde çocuklara bayramlık giydirerek, çocukların sevincine ortak olmak, onların bu bayramı en sevinçli günlerini yaşatmak için bayramlık kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz.

   

  Depremzede Çocuklara Bayramlık Bağışı

   

  WhatsApp WhatsApp