Önce İnsan Derneği 

Afrika Adak Akika Şükür Kurbanlık


BAĞIŞ TUTARI: 1500.00TL
USD:78.95$ / EUR: 75.00€

Afrika Adak Akika Şükür Kurbanlık

Adak, akika ve şükür kurbanlarınızı  Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 


Adak Kurbanı
Kurban kesmeyi adayan bir Müslümanın adak kurbanı kesmesi İslam dininde vaciptir. Eğer kişi adağını bir şeyin veya bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa, bu şart gerçekleşince kurban kesmesi gerekmektedir. Adak kurbanını Kurban bayramında kesilen kurbandan ayıran özellikte budur. Yani Kurban bayramında kesilen kurban bir dini vazifedir. Adak ise bir işin veya bir şartın yerine gelmesiyle Allah rızası için kesilen hayvandır. Örnek: Şu okula girebilirsem bir kurban keseceğim demek bir adaktır.

Akika Kurbanı
Çocuğun doğumunun ilk günlerinde Allah’a bir şükran nişanesi olarak kesilen kurbandır. 
Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.s), torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin için birer koçu akika kurbanı olarak kestiği, Hz. Aişe tarafından rivayet edilmiştir. (Tecrid-i Sarih Tercümesi, 11. Cilt, sf: 401) 
Akika kurbanı çocuğun doğduğu günden bulûğ çağına kadar kesilebilirse de doğumunun yedinci günü kesilmesi uygun görülmüştür.

Şükür Kurbanı
Bir kimse arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir.
Adak, akika ve şükür kurbanlarınız, dilerseniz Önce İnsan Derneği tarafından Afrika Ülkelerinde  İslami kurallara uygun olarak kesilip, ihtiyaç sahibi ailelere ve  özellikle yetim annelerine dağıtılıyor.
Adak, akika veya şükür kurbanınız kesildikten sonra SMS yoluyla haberdar ediliyorsunuz.