Afrikada Bir Metre Kare Mescit Bağışı 

Bağışçı Bilgileri

Bağış Yapılacak Tutar: 1600₺Mescitte bir metrekare  bağış yap

Mescitte bir metrekare bağış yap

Afrika’da Mescitler İnşa Ediyoruz
Dünyada yoksulluğun, kuraklığın ve sağlıklı yaşam koşullarından mahrumiyetin en şiddetli yaşandığı Afrika'da, Müslümanların yaşam ve eğitim merkezi olarak da kullanabileceği mescitlerin inşa edilebilmesi için hepimizin desteğine ihtiyaç var.
Afrika’da temiz su, gıda ve eğitim hizmetlerine duyulan ihtiyacın yanısıra; özellikle kasaba ve köylerde sadece ibadethane olarak değil, aynı zamanda eğitim merkezi işlevi de gören mescitlerin imarı, Afrika halkının kalkınmasına temel oluşturacak hizmetlerin başında geliyor.
Türkiye’den 6000 km uzaklıkta Afrika Tanzanya’da, Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı köylere, mescitler ve su kuyuları inşa ediyor; kardeşlik hukukumuzun gereği olarak içinde bulundukları zorlu yaşam koşullarını iyileştirmeye devam ediyoruz.
Önce İnsan Derneği olarak, insani yardım organizasyonları kapsamında hayırseverlerimizin destekleri ile kalıcı eserler olan mescitler açarak, Müslümanların hem ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilecekleri, hem de su ihtiyaçlarını gidebilecekleri hizmetler sunuyoruz.
Resulullah (SAV) Efendimiz "Kim Allah'ın rızasını talep ederek bir mescid inşa ederse, Allah ona cennette bir ev inşa eder." buyurmuştur.
Misyonerlerin her yönden kuşattığı Afrikalı Müslümanların durumlarından haberdar olmak ve harekete geçerek onların hayat koşullarını iyileştirmek için küçük büyük demeden somut adımlar atmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
Halkı Müslüman olan Afrika kasaba ve köylerine kliseler yapan misyonerler buralardan dağıttıkları yardımlarla onların sempatisini kazanmaktadırlar.
Afrika’da inşa edilecek mescitler, Müslümanların hem eğitim, hem de yaşam merkezi olarak kullanılmakla birlikte İslam'ı Afrika'ya yayan mihenk taşları niteliğindedir. 
 

BİR METREKARE 1600₺ 
MESCİDLERİN ÖZELİKLERİ
İnşa edilen mescitler 250 kişi kapasiteli, beton örme olarak, içerisinde 100 metre kare halısı ile beraber 4 Şadırvanı ve 6  adet lavaboları olacak. 
Mescit inşa maliyeti 160 bin TL’ye denk gelmektedir.
 Aileniz, dostlarınız,  veya akrabalarınız ile beraber sizde bir Mescit açtırabilir ya da yapımı süren mescitler için istediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi Afrika’lı kardeşlerimize destek olabilirsiniz.(c) 2020 Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım Osbsa