Zekat

Önce İnsan Derneği olarak hayırseverlerimizin zekatlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vekalet etmekten mutluluk duyuyoruz. Zekat bağışlarınız ile zor şartlar altında yaşamını idame ettirmeye gayret eden ihtiyaç sahiplerinin sıkıntılarının giderilmesine çare olabilirsiniz.

Kurban Adak Akika Şükür

Derneğimiz bağışlayacağınız kurbanların vekaletini alarak kurbanlarınızı kestiriyor ve başta ihtiyaç sahibi kimsesiz kadın ve çocuklar olmak üzere dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Önce Eğitim

İyi eğitimli bireyler yaşadıkları toplumun gelişmesinde ve kalkınmasında en önemli etkenlerin başında gelir. Bu sebepten derneğimiz sponsorlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği olarak aylık burs, her eğitim öğretim yılı başında kırtasiye gereçleri yardımı sağlayarak daha güzel yarınların inşaasına katkıda bulunmak için çalışıyor.

Hayra Köprü Ol

Her tür gıda, giyim, temizlik,ev eşyası gibi ihtiyaç malzemelerini bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamıza vesile olabilirsiniz.

Yalnız Değilsiniz

Derneğimiz bünyesindeki gönüllü uzman psikologlarımız çeşitli sebeplerden dolayı danışmanlık yada terapi hizmetlerine erişme imkanı olmayan mağdur kadın ve çocuklara gerekli psikolojik desteği sağlamaktadırlar.

Bayram Ola

Her bayram yetim çocuklarımızı bayram alışverişine çıkartarak kıyafet ve ayakkabılarını alıyor, bayrama hazırlanmanın verdiği heyecan ve sevinçlerine vesile olmamın mutluluğunu yaşıyoruz. BAYRAM OLA  Bir çocuk için bayramı yeni kıyafetlerle karşılamaktan daha güzel ne olabilir ki?  Her bayram öncesi  bayramlık almak, bayramın ilk günü yeni kıyafetleri giyme heyecanı, hatta alınan kıyafetleri başucuna koyarak uyumak; tüm bunlar bir çocuk için çok anlamlı ve önemlidir. Bir de bu tatlı heyecanları yaşamaktan uzak, yaşayanları mahzun gözlerle seyreden çocuklar var. 200₺’lik bağışınızla o çocukların  bayramlıklarının alınmasına vesile olarak, sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

Yetim Annelerinin Yanınızdayız

Yetkililerimiz tarafından oturdukları adreslerde birebir ziyaret edilerek, durum tespiti yapılan ihtiyaç sahibi yalnız annelerimiz ve çocukları için her ay düzenli olarak verdiğimiz destek kartlarıyla market alışverişlerine katkıda bulunuyoruz. YETİM ANNELERİNİN YANINDAYIZ 2019 yılı verilerine göre dünyada 400 milyon yetim çocuk bulunuyor ve savaşlar, doğal afetler, açlık ve yoksulluk gibi sebeplerden dolayı bu sayı her geçen gün artarak çoğalıyor. Önce İnsan Derneği olarak, zorlu yaşam koşullarıyla tek başlarına mücadele etmeye gayret eden, yetim annelerine destek olmanın insanlık  gereği bir davranış olduğunun bilincindeyiz. Yaptığımız tüm yardım faaliyetlerinde önceliğimiz her zaman yetimler ve onlara kol kanat gererek yetiştiren anneleri oluyor. Bu nedenle yapılan yardımların yeterli ve düzenli olabilmesi için uzun vadeli sponsorluklar hem ailelerimizin yükünü hafifletiyor, hem de bizlerin daha fazla anne ve çocuğa ulaşabilmesini sağlıyor. Aylık mutfak alışverişlerine katkıda bulunmak amacıyla hayırseverlerimiz tarafından bağışlanan market destek kartlarıyla annelerimizi destekliyoruz. Siz de her ay yapacağınız 400₺’lik bağışla bir yetim annesinin yükünü paylaşarak hafifletebilir ve yanında olduğunuzu gösterebilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp