• Önce İnsan Derneği İdlib’deki Çadır Kamplarında İftar Veriyor

  Önce İnsan Derneği İdlib’deki Çadır Kamplarında İftar Veriyor


  Önce İnsan Derneği İdlib’deki Çadır Kamplarında İftar Veriyor

      Önce İnsan Uluslararası Kadın Ve Çocuklarla Dayanışma Derneği Suriye’nin İdlib kentinde bulunan mülteci kamplarında yaşayan savaş mağduru insanlara yardımlarını sürdürüyor.Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok bölgede yardım faaliyetlerini devam ettiren Önce İnsan Derneği Suriye’deki savaştan kaçarak İdlib’deki mülteci kamplarına sığınan savaş mağduru kardeşlerimize iftar ikramları yapıyor.Yaşam şartlarının oldukça zor olduğu, derme çatma çadırlardan müteşekkil hiçbir sosyal imkânın olmadığı yerlerde insanlar çok zor şartlarda yaşama tutunmaya çalışıyorlar.

       Ramazan faaliyetleri kapsamında yaklaşık 1000 ailenin iftar yemeklerinden istifade ettiği bölgede iftar dağıtımlarının yanı sıra kış aylarında battaniye, bot, mont yardımları ve kalıcı konut edindirme çalışmaları da devam ediyor. Önce İnsan Derneği’nin bölgedeki çadır kentlerde yaşayan ailelerin yerleşik hayata geçişine vesile olmak için yürüttüğü briket ev projesi devam ediyor.

  Gönüllülerin Destekleri Bize Güç Veriyor

       Dernek Başkanı Nuray Canan Songür, Bağışçılardan alınan emanetleri yerlerine ulaştırma titiz ve düzenli bir çalışma yapılması gerektiğini vurguluyor. Bunun da ciddi bir operasyon kabiliyeti gerektiğini söyleyen Songür; “Yardımları almak ve yerlerine ulaştırmak için bağışçılar kadar gönüllülerin destekleri de bizim için önemli. Özellikle yurt içinde kenar mahallelerde, yaşlı, hasta ve yetim ailelerin tespit edilmesi, gelen yardımların sağlıklı ve zamanında ulaştırılması konusunda gönüllülerden destek alıyoruz. Maddi olarak bağışlar ile destek verilebileceği gibi derneğimize gönüllü çalışmalarında da katkı bekliyoruz dedi.

  Bayramda Çocukları Sevindirmek İçin Çalışmalar Devam Ediyor

       Önce İnsan Derneği Ramazan ayında iftar, gıda, zekat ve fitre gibi yardım dağıtımlarının yanı sıra çocukların bayrama mutlu girmeleri için bayramlık giysi çalışması da yürütüyor. Bayramda çocuklara dağıtılmak üzere yapılan bayramlık bağışları ile yetim çocuklara bayramlık kıyafetler ulaştırılıyor. Yurt içinde tespit edilen yetim çocuklar ile Suriye’de kamplarda yaşayan çocuklara yönelik olarak yapılacak bayramlık dağıtımlarında yüzlerce çocuğun Ramazan Bayramını mutlu bir şekilde karşılaması sağlanmış olacak.

  Online Bağış 

   

27,514

Tüm destekçilerimizle gurur duyuyoruz..